شرکت بازرگانی نیلویی

نیاز به راهنمایی دارید؟

تفاوت بین گیربکس هلیکال Bevel و گیربکس حلزونی

انواع مختلفی از مشخصات گیربکس برای هر ماشین یا موتور وجود دارد که ممکن است از طریق کاهش دنده، گشتاور خروجی را افزایش دهد. برای اطمینان از بهترین عملکرد، مقایسه ویژگی ها قبل از تصمیم گیری مهم است. استفاده از چرخ دنده های حلزونی و هلیکال Bevel در صنایع مختلف متداول است. این راهنمای را بررسی کنید تا مطمئن شوید که گشتاور و انتقال قدرت لازم را دارید.

تعریف چرخ دنده های حلزونی

یک نوع سیستم چرخ‌دنده است که در آن حلزون (پیچ) با یک چرخ‌دنده برخورد می‌کند که یک چرخ‌دنده حلزونی است. استفاده‌کننده به دلیل مواد خاصی که در ساخت آن استفاده شده است بر سرعت این نوع تجهیزات کنترل کامل دارد. علاوه بر این، چرخ‌دنده‌های حلزونی ممکن است برای افزایش گشتاور استفاده شوند.

حلزون می‌تواند چرخ‌دنده را بچرخاند. بااین‌حال، دنده قادر به انجام این کار و چرخاندن آن نیست. این ایده نشان‌دهنده قفل خودکار است. یکی از کاربردهای رایج برای چرخ‌دنده‌های حلزونی در چرخ‌دنده‌های کاهش سرعت بالا است. پیاده‌سازی‌هایی از جمله سیستم‌های نوار نقاله که در آن مکانیسم قفل به‌عنوان یک ترمز عمل می‌کند، رایج هستند. چرخ‌دنده‌های حلزونی اغلب در کاربردهای مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر این، آنها اغلب برای کالیبره کردن ابزار، بالابرها و دروازه‌ها استفاده می‌شوند.

برای بهبود کارایی سیستم‌های چرخ‌دنده صنعتی، درک تفاوت‌های بین چرخ‌دنده‌های حلزونی و حلزونی و مزایا و معایب آن‌ها مهم است.

تعریف گیربکس هلیکال Bevel

گیربکس‌های هلیکال Bevel گیربکس‌های زاویه‌ای هستند که در آن شفت خروجی یونیت دنده نسبت به شفت روتور موتور 90 درجه می چرخد. شفت ها معمولا توپر یا توخالی هستند.

گیربکس‌های هلیکال Bevel  که ممکن است چگالی توان و گشتاور خروجی بالایی را فراهم کنند، برای کاربردهای موتور دنده‌ای زاویه‌ای که به چگالی توان و گشتاور خروجی بالا نیاز دارند، مناسب هستند.

گیربکس‌های هلیکال Bevel اغلب در نوار نقاله‌های کالا، بالابرهای طناب و میکسرهای صنعتی به دلیل اندازه کوچک و چگالی توان زیاد استفاده می‌شوند.

انتقال پایدار نیرو و انرژی با درگیرشدن دندان‌ها امکان‌پذیر می‌شود.

سه تفاوت بین گیربکس های حلزونی و هلیکال Bevel

مکانیسم کار

گیربکس حلزونی: گیربکس از یک چرخ حلزونی با قطر بزرگ استفاده می‌کند که به دندانه‌های اطراف شفت حلزونی متصل می‌شود. موتور انرژی دورانی را از طریق محور غیر متقاطع و عمود بر چرخ حلزونی تولید می‌کند. باتوجه‌به این واقعیت که چرخ‌دنده‌های مشبک از طریق یکدیگر حرکت می‌کنند، ممکن است منجر به کاهش قابل‌توجه سرعت شوند که برای طیف گسترده‌ای از کاربردها سودمند است.

گیربکس هلیکال Bevel: یکی از ویژگی‌های متمایز گیربکس‌های هلیکال Bevel این است که دندانه‌های خمیده آنها در داخل یک‌پایه مخروطی شکل در لبه دستگاه قرار دارند. این طراحی حرکت چرخشی را بین شفت‌های غیرموازی ایجاد می‌کند و در نتیجه عملکردی آرام و محکم دارد.

برنامه های کاربردی

گیربکس حلزونی: صنایع شیمیایی و کود از استفاده‌کنندگان برجسته گیربکس‌های حلزونی کاهنده هستند. گیربکس‌های حلزونی نیز برای کاربردهای ضربه‌گیر مفید هستند. این دسته دستگاه‌های سنگین مانند تجهیزات خردکن، تجهیزات بسته‌بندی و تسمه‌نقاله را پوشش می‌دهد. علاوه بر این، گیربکس‌های حلزونی ممکن است در شرایطی استفاده شوند که تولید صدا ایراد دارد. حرکات کشویی بی‌صداتر هستند که برای ساخت فرودگاه‌ها، تئاترها و آسانسورها مفید است.

گیربکس هلیکال Bevel: این گیربکس‌ها برای کاربردهایی که به گشتاور خروجی بالا و نسبت کارایی خوب نیاز دارند، مناسب هستند. علاوه بر این، آنها قابل‌تنظیم هستند. بتن، فولاد، پلاستیک، خودرو و مواد معدنی تنها تعدادی از بخش‌هایی هستند که برای دوام و کاربردهای سنگین به این گیربکس صنعتی متکی هستند.

ظرفیت انتقال نیرو

وظیفه اصلی گیربکس‌ها انتقال گشتاور، انرژی مکانیکی و تحرک از یک مکان به مکان دیگر است. در نتیجه، ارزیابی قابلیت‌های انتقال قدرت هر دو گزینه انتقال قدرت عاقلانه است.

گیربکس حلزونی: گیربکس‌های حلزونی به‌خاطر کاربردهای کم‌مصرف و سرعت کم خود مشهور هستند. بااین‌حال، توانایی محدودی برای انتقال نیرو دارد.

گیربکس هلیکال Bevel: گیربکس هلیکال Bevel کاربردهای متنوعی را امکان‌پذیر می‌کند. نسبت به گیربکس‌های حلزونی ظرفیت انتقال نیرو بهتری دارند. بعلاوه، گیربکس‌های هلیکال Bevel دارای نسبت کارایی بالایی هستند.

اکنون که از کیفیت متمایز هر دو گیربکس صنعتی آگاه هستید، بسیار مهم است که گیربکسی را انتخاب کنید که بیشتر با نیازهای کسب‌وکار شما سازگار باشد. باتوجه‌به پیشرفت‌های فنی، گیربکس‌ها اکنون می‌توانند نیازمندی‌های انتقال قدرت موردنیاز برای رسیدن به‌سرعت خروجی مشخص شده را برطرف کنند. با تماس با ما در بازرگانی نیلویی، می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد مشخصات و ویژگی‌های آنها کسب کنید و خریدی آگاهانه انجام دهید.

Picture of مائده قنبری

مائده قنبری

مائده هستم، کارشناس مهندسی IT و کارشناس بازاریابی محتوا. ابتدای کار، تولید محتوا در حوزه تجهیزات صنعتی برایم دشوار بود. طوری که اطلاعات باکیفیت و درستی هم توی وب فارسی پیدا نمی‌شد و کارفرما برای محتواها ایراد می‌گرفت. اما با تلاش‌های فراوان، با شناخت مخاطب هدف، با صبر و کمک‌گرفتن از خود کارفرما، محتواهای تولید شده در دو سال اخیر به بهترین جایگاه‌های خود در گوگل رسیده‌اند. علاقهٔ من به این حوزه به‌قدری زیاد شده که در حال یادگیری سئو نیز در زمینه تجهیزات صنعتی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 12 =

پشتیبانی آنلاین
×
خانم تقوی Whatsapp chat